Objevujte nové
zážitky ve Skotsku

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie.
Více o zájezdu

Zájezd Skotsko + ostrov Skye

Osmidenní letecký zájezd po největších krásách Skotska. Uvidíte staré hrady, palírny whisky, půvabná městečka i moderní architekturu, vřesoviště, pastviny, slavné skotské dudáky, okouzlující krajinu, překrásné katedrály, výstavné paláce.

Termín a cena zájezdu: 

1/  Pá 30.06.  -  Pá 07.07.2017     20.590,- Kč/os.
2/  Pá 07.07.  -  Pá 14.07.2017     20.590,- Kč/os.
3/  Pá 18.08.  -  Pá 25.08.2017     20.590,- Kč/os.

Program zájezdu:

1.den: Večerní odlet z Prahy do Edinburghu.

2. den: Zastávka na bojišti BANNOCKBURN. Přejezd do STIRLINGU - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města GLASGOW (největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, muzea a galerie zdarma, volno ve městě). Nocleh opět ve stejném hotelu.

3.den: Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města JEDBURGH – s působivým monumentálním opatstvím, dále DRYBURGH ABBEY, kde je pohřben Walter Scott  a sousedního MELROSE ABBEY, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska. Nocleh ve stejném hotelu.

4.den: Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range – s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus – NEPTUNOVY SCHODY. Odpoledne budeme pokračovat podél jezera LOCH NESS, na programu bude zastávka na prohlídku zříceniny URQUHART CASTLE na břehu jezera. Nocleh v hotelu Travelodge v Inverness Fairways.

5. den: Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově navštívíme hrad Dunvegan s nádhernou zahradou, odkud se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě. Dále prohlídka přístavu Portree – jediného města na ostrově. Večer přejezd do Fort Williamu, nocleh v hotelu Travelodge přímo v centru Fort Williamu.

6. den: Exkurze do palírny tradiční skotské whisky Dalwhinnie spojená s ochutnávkou. Prohlídka hradu vévody z Athollu – Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění. Ubytování Travelodge Dunfermline.

7. den: Přejezd do Edinburgu. Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Prohlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenot), katedrály St. Giles, po Královské míli (Royal Mile) až k  paláci Holyrood House a skotskému parlamentu. Nocleh opět ve stejném hotelu.

8. den: Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Technický unikát - lodní výtah ve Falkirku. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Glasgow - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu autobusem podle programu
- služby průvodce po celou dobu zájezdu
- 7x ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením
- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy cca 105,- GBP/os. (starší 60-ti let cca 95,- GBP)
- komplexní pojištění: 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)

 

Fakultativní služby:

- komplexní pojištění = 272,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 5.490,- Kč

 

Slevy:

- 3. osoba na přistýlce = 3.000,- Kč
- First minute = 600,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 31.1.2017, doplatek měsíc před odletem)
- First minute = 400,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 28.2.2017, doplatek měsíc před odletem)