Objevujte nové
zážitky ve Skotsku

Skotsko je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, která se nachází v severní části ostrova Velká Británie.
Více o zájezdu

Specifika Skotska

Země na severu britských ostrovů. Déšť, mlha, kostkované sukně, zrzavé vlasy, zelené kopce, lochnesská příšera. Země je to drsná a místní počasí často dělá vše pro to, aby vám zkazilo náladu. Pouze ti, kteří jsou připraveni obětovat kousek svého pohodlí, si zdejší krásy opravdu vychutnají. Člověk při návštěvě pochopí, proč kvůli tomuto kusu země proteklo tolik krve. Místní scenerie musely svou nespoutaností inspirovat myšlenky o svobodě od nepaměti. Dnes je tato země otevřená všem a místní obyvatelé vás vřele uvítají. Rozhodně by byla škoda se sem nikdy nepodívat a nenechat na sebe dýchnout trochu skotské atmosféry.
Skotsko je hojně vyhledávanou turistickou destinací, která má co nabídnout širokému spektru návštěvníků. Přitahuje především milovníky aktivní dovolené, kultury a poznávacích zájezdů.
Dramatická přírodní scenerie patří k jeho největším lákadlům. Odlehlá a v mnoha částech téměř liduprázdná krajina přitahuje svým charismatem návštěvníky a dobrodruhy z celého světa. Díky vlhkému klimatu, časté mlze a nízké oblačnosti zůstává skoro pořád na pokraji viditelnosti, a proto působí velice tajemně a nehostinně. Krajina se celá odhalí pouze občas a pohled na vysoké hory, hluboká údolí, průzračná jezera a divoké řeky s bělostnými vodopády opravdu bere dech.
Zachování mnoha starobylých tradic a folklóru svědčí o pověstné hrdosti místních lidí. Příkladem může být hra na dudy, muži v kostkovaných sukních nebo obliba lidových tanců. Rozhodně se nejedná jen o představení pro turisty, ale o běžnou součást moderní skotské identity.
Pozoruhodná architektura je dalším důvodem, proč se do Skotska vypravit. Od úchvatných měst přes impozantní hrady a kostely až po futuristické stavby posledních let - k obdivování je toho opravdu spousta. A pak je tu skotská gastronomie, whisky, pulzující noční život a mnohé další větší i menší důvody, proč si zabalit pláštěnku a vyrazit směr sever, do Skotska, země svobody, která není až za oceánem, ale tady u nás, v Evropě.